• News will be here
  • 20 i 21 kwietnia w Radomiu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 20 w zapasach w stylu klasycznym. 83 zawodników z 31 klubów walczyło o tytuły mistrzów Polski i nominacje na ME w Dortmundzie.

    PTC reprezentowało trzech zawodników. Najlepiej zaprezentował się Michał Dybka w wadze 84 kg. Zdobył brązowy medal, wygrywając cztery walki przez przewagę lub kładąc przeciwników na plecy. Jedną walkę przegrał minimalnie 2:3 po bardzo dramatycznej i zaciętej walce z Piotrem Dukiem, późniejszym mistrzem Polski.

    – Duże brawa za rewelacyjny występ – mówi trener Waldemar Sawosz. – Michał będzie jeszcze walczył o nominacje na Mistrzostwa Europy na międzynarodowych mistrzostwach Polski oraz na turnieju w Rumunii. Mamy nadzieję, że to on będzie reprezentantem w tej kategorii.

    Drugi nasz zawodnik w tej wadze Jakub Madaj był pewniakiem do medalu. W ubiegłym roku zdobył brązowy medal, jednak to, co pokazał na macie, odbiegało od jego możliwości. Dwie przegrane walki na przewagę z bardzo przeciętnymi zawodnikami i koniec marzeń o medalu. Trzeci nasz zawodnik Jakub Ambroziak w wadze 96 kg otarł się o medal. Walkę o brąz przegrał po wyrównanym pojedynku 1:3 i zajął ostatecznie V miejsce. Był to jego dobry występ i być może w przyszłym roku będzie szansa na medal.

    Udostępnij