• News will be here
  • Wspólna akcja kryminalnych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi i Komendy Powiatowej Policji w Koluszkach doprowadziła do odzyskania skradzionego w Starowej Górze mercedesa.

    Od momentu otrzymania informacji o kradzieży auta do jego odzyskania i zwrotu prawowitemu właścicielowi minęło zaledwie kilka godzin. Rano policjanci w Koluszkach otrzymali informację od mieszkańca Starowej Góry w gminie Rzgów, że nieznani sprawcy skradli mu mercedesa sprzed posesji. Z informacji wynikało, iż pojazd z taśmy produkcyjnej zjechał w ubiegłym roku, a jego wartość wynosi 400 tys. złotych. Sprawcy nie pozostawili na miejscu żadnych śladów, co dodatkowo utrudniło poszukiwanie pojazdu.

    Niemniej po zebraniu podstawowych informacji kryminalni rozpoczęli poszukiwanie skradzionego auta. Wykorzystując posiadaną wiedzę oraz doświadczenie zawodowe, bardzo szybko natrafili na właściwy trop, który zaprowadził ich na teren sąsiedniego powiatu. Jeszcze przed godziną 13.00 kryminalni dotarli do jednego z kompleksów leśnych w powiecie pabianickim, gdzie w zaroślach ujawnili skradzionego mercedesa.

    Pojazd po dokładnych oględzinach został przekazany prawowitemu właścicielowi, który nie krył zadowolenia ze skuteczności policjantów. Aktualnie trwają działania zmierzające do zatrzymania sprawcy kradzieży wartościowego pojazdu.

    Udostępnij