• „GORĄCZKA ZŁOTA” tak nazywa się wieloletnia akcja Polskiego Czerwonego Krzyża. Polega na zbiórce monet o nominałach 1 gr, 2 gr i 5 gr. Akcja jest prowadzona od 20 lat.

   – Każdego roku staramy sie pozyskiwać jak największą ilość złotych monet, które po przeliczeniu i przeważeniu są przeznaczane na sfinansowanie na cały rok szkolny obiadów dla dzieci ze szkół podstawowych powiatu pabianickiego – mówi Małgorzata Grabarz, prezes OR PCK.

  Każdy z nas może przyczynić się, aby nakarmić niejeden brzuszek dziecka. Jeśli zostaje jakaś kwota z akcji „Gorączka złota”, wówczas jest ona przeznaczana na sfinansowanie i skompletowanie przyborów szkolnych w akcji „Wyprawka dla Żaka”. Otrzymują ją dzieci z rodzin uboższych, które wskaże pedagog szkolny. Przeliczając złote monety, 100 kg daje około 900 zł.

  Finał tegorocznej „Gorączki złota” będzie 2 czerwca. Natomiast w szkołach akcja trwa cały rok.

  – Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji i wspierania wszystkich chętnych. Począwszy od przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, a także osoby prywatne, instytucje i zakłady pracy – dodaje pani prezes.

  „Nowe Życie Pabianic” chętnie patronuje i włącza się do tej akcji. Prosimy naszych Czytelników o przynoszenie złotych monet do redakcji. Przed finałem 2 czerwca zaniesiemy je do siedziby PCK przy ul. Moniuszki 16.gorączka złota - plakat pod spodem

  Udostępnij