• News will be here
 • Już dziś zajawiamy akcję promującą czytelnictwo wśród mieszkańców Pabianic. Zapraszamy w imieniu organizatorów 25 maja o godz. 13.30 na plac przed Urzędem Miejskim.

  Będzie można zabrać do domu (bezpłatnie!) książki przygotowane przez organizatorów, a po przeczytaniu przekazać je przyjaciołom czy znajomym, zostawić do przeczytania w autobusie lub tramwaju. Można także przynieść swoje książki i wymienić się nimi z innymi uczestnikami.

  W organizowanie happeningu zaangażowane jest całe środowisko bibliotekarskie miasta i powiatu: Biblioteka Pedagogiczna, Miejska Biblioteka Publiczna, biblioteki szkolne, a także Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli. Ideą akcji jest, by książki były czytane i krążyły „z rąk do rąk”.

  25 maja zapraszamy mieszkańców, miłośników książek zarówno tych młodszych, jak i starszych, a także zorganizowane grupy uczniów pod opieką nauczycieli i bibliotekarzy. Mile widziani będą samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych, a także osoby zainteresowane popularyzowaniem czytelnictwa. Akcji organizowanej od trzech lat patronują starosta oraz prezydent miasta.

  Uatrakcyjnieniem imprezy będzie pokaz zumby w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Woli Zaradzyńskiej pod kierunkiem Pawła Kasznickiego.

  PS. Książki po przeczytaniu można przynieść do bibliotek: pedagogicznej (ul. Kilińskiego 37), jak i publicznej (ul. św. Jana 10) i zostawić je na specjalnym regale oznaczonym nazwą „Bookcrossing”.

  Udostępnij