• News will be here
 • Policjanci zatrzymali 28-latkę, która, jadąc autobusem komunikacji miejskiej, ukradła pozostawioną na siedzeniu cudzą torebkę. Zarejestrował ją monitoring zamontowany w autobusie.

  Do zdarzenia doszło 22 kwietnia. Pabianiczanka podróżowała autobusem linii 4. Podczas wysiadania w centrum miasta zorientowała się, że przez przypadek zostawiła na siedzeniu torebkę wraz z dokumentami i telefonem komórkowym. Pokrzywdzona wsiadła w taksówkę i dogoniła na krańcówce autobus. Po torebce nie było już śladu. Sprawą zajęli się kryminalni.

  – Przebieg całego zdarzenia oraz wizerunek nieuczciwej pasażerki, która zabrała torebkę, nagrał zamontowany w środku pojazdu monitoring – mówi Joanna Szczęsna, rzecznik prasowy policji. – Te cenne informacje były pomocne w wytypowaniu i ustaleniu personaliów sprawczyni.

  W piątek, 19 maja, policjanci zatrzymali 28-latkę. Nieuczciwa pasażerka, widząc leżącą na siedzeniu torbę, nie przekazała jej kierowcy, lecz zabrała ją do domu. Znaleziony w środku telefon zostawiła dla siebie, a resztę wyrzuciła do kosza na śmieci.

  Kryminalni odzyskali telefon, który niebawem wróci do rąk prawowitej właścicielki. 28-letniej złodziejce grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

  Udostępnij