• W sobotę, 20 maja, Stanisława Minias, mieszkanka Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Łaskiej, obchodziła 100. urodziny. Były życzenia, kwiaty i trzypiętrowy tort.

    Życzenia od premier Beaty Szydło odczytał Zbigniew Natkański, dyrektor biura wojewody łódzkiego. Prezydent Grzegorz Mackiewicz życzył Jubilatce 200 lat. Życzenia od dyrekcji, pracowników i mieszkańców DPS-u stulatka przeczytała samodzielnie bez okularów, co wzbudziło ogólne zaskoczenie.

    Recepta na długowieczność według Stanisławy Minias: – Trzeba być nie chytrym, spokojnym i nie zazdrosnym. Trzeba mieć same zalety i ja to mam.

    Od Magdaleny Staniaszczyk, najbliższej rodziny, dowiedzieliśmy się, że ciocia Stanisława jest osobą pogodną i rezolutną.

    – Razem z córką zabieramy ciocię do siebie na każde święta. Jesteśmy tu u niej praktycznie co drugi dzień, a w wakacje codziennie. Wychodzimy z nią na spacery – mówi pani Magdalena. – Ciocia mimo swojego wieku potrafi wejść na IV piętro do mojego mieszkania, wypić lampkę koniaku, zjeść kawałek ciasta, a nawet wypić trzy kawy dziennie.stulatka 4 - pod spodemstulatka 5 - pod spodemstulatka 6 - pod spodemstulatka 7 - pod spodem

    Udostępnij