• News will be here
 • W kościele Trójcy Przenajświętszej o swojej pracy misyjnej w Ghanie opowiedziała siostra Justyna Czerwińska ze Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu (CSFN), która pochodzi z Pabianic.

   Dwa lata temu w miejscowości Chiraa w Ghanie została otwarta Szkoła Najświętszej Rodziny z Nazaretu. Obecnie w przedszkolu na pierwszym etapie nauki jest 107 dzieci w 4 grupach wiekowych, od 2 do 5 lat.

  – Ghana jest krajem ubogim. Dlatego chcemy pomóc ludziom młodym. Zaczynamy od nauki języka angielskiego. Jest to język oficjalny w Ghanie, więc edukacja odbywa się po angielsku. Uczymy dzieci z różnych grup etnicznych, różnych wyznań i religii – opowiadała siostra Justyna.

  Docelowo szkoła będzie obejmować także podstawówkę i klasy gimnazjalne.

  – Ostatnio udało nam się zbudować wiatę z kuchnią i jadalnią. Dzieci jedzą w szkole śniadanie i obiad. Ich ulubionym daniem jest „banku”, potrawa z kiszonej kukurydzy z sosem z orzeszków ziemnych – dodała.

  Parafianka Trójcy Przenajświętszej była u nas dwa lata temu. Dzięki ofiarności parafian w Ghanie wywiercono studnię głębinową, która służy szkole i okolicznej ludności.

  Udostępnij