• Najpierw rozstawiono tipi, potem pojawili się Indianie, a na koniec przybyły dzieci.

  Tegoroczny festyn z okazji Dnia Dziecka w indiańskiej wiosce Pocahontas odbył się w niedzielę na Lewitynie. Pogoda dopisała. Było gorąco. Na Lewityn przybyły tłumy. Atrakcji nie brakowało.

  Do godziny 14.00 trwał XIV Konkurs Tańca Nowoczesnego pod patronatem przewodniczącego Rady Miejskiej w Pabianicach. Na scenie prezentowały się zespoły w różnych kategoriach wiekowych.

  W indiańskiej wiosce był pokaz zwyczajów i obrzędów, strzelanie z łuku i malowanie twarzy. Ponadto dmuchańce, wata cukrowa, konkursy z nagrodami, zawody sportowe, występy dzieci dla dzieci, pokazy i wiele innych atrakcji. Rozstrzygnięto konkurs na najlepsze indiańskie przebranie. Zwycięzcą został Aleksander, drugie miejsce zajęła Wiktoria, a trzecie Lukrecja.

  O godz. 16.30 rozpoczęła się Bitwa Wodna, największa atrakcja dnia. Rywalizowały ze sobą osiedle Bugaj z reprezentantem Krzysztofem Rąkowskim, wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej, kontra inne osiedla, którym przewodniczył sekretarz miasta Paweł Rózga. Bitwa skończyła się remisem. Jednak największymi zwycięzcami byli strażacy. Lali wodą na każdego bez wyjątku.

  Organizatorem festynu był Urząd Miejski, współorganizatorami Miejski Ośrodek Kultury, Zakład Wodociągów i Kanalizacji oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.dzieci 8 pod spodemdzieci 9 pod spodemdzieci 10 pod spodem

  Udostępnij