• News will be here
  • Trzynasty przegląd amatorskich grup teatralnych Dorośli – Dzieciom zorganizowało Przedszkole Miejskie nr 13. Działo się w środę, 31 maja, w MOK-u.

    Widownia pełna przedszkolaków z uwagą i zainteresowaniem śledziła przedstawienia w wykonaniu dorosłych. Jako pierwsze na scenie zaprezentowało się Przedszkole Miejskie nr 4. „Cudaki Brzechwy i Tuwima” wzbudziły duże zainteresowanie. Niektóre dzieci razem z aktorami recytowały znane im doskonale wiersze: „Leń”, „Samochwała”, „Siedmiomilowe buty”, „Skarżypyta”, „Żaba” czy „Żuk”. Po „czwórce” na scenie zaprezentowała się grupa taneczna z Miejskiego Ośrodka Kultury. Kolejne przedstawienie zaprezentowało Przedszkole Miejskie nr 15. „Czerwony Kapturek” również przypadł widowni do gustu.

    – To moja ulubiona bajka – powiedziała jedna z dziewczynek na widowni.

    Jako trzecie na scenie pojawiło się Przedszkole Miejskie nr 13 w przedstawieniu „Smerfy”. Przygoda niebieskich stworzeń w walce ze złym Gargamelem zakończyła się happy endem. Po „trzynastce” z przedstawieniem „Czarodziejska szkatułka” wystąpiła Szkoła Podstawowa nr 3. „Kopciuszek” w wykonaniu PM nr 12 zakończył XIII przegląd amatorskich grup teatralnych.

    Udostępnij