• Od roku 2014 pracuje jako nauczyciel fortepianu w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Pabianicach, a od 2016 również jako akompaniator w Akademii Muzycznej w Łodzi. Krzysztof Suwald, bo o nim mowa, jest nie tylko dobrze zapowiadającym się pedagogiem, ale świetnym pianistą, który ciągle pracuje nad swoją muzyczną tożsamością, biorąc udział w warsztatach, konkursach i festiwalach muzycznych w kraju i za granicą.

    Jego ostatnim sukcesem jest I nagroda na międzynarodowym konkursie pianistycznym „Citta di Barletta” we Włoszech, który odbył się 30 kwietnia. To jeden z najbardziej znanych i prestiżowych konkursów muzycznych w Europie. Krzysztof Suwald w jednej grupie znalazł się ze znakomitymi pianistami z różnych zakątków świata, między innymi Uzbekistanu, Rosji, Korei, Pakistanu, Chin czy Japonii. W swojej kategorii wiekowej był najmłodszy. Konkurs nastawiony był na promowanie odrębności kulturowej Europy, stąd w repertuarze pabianiczanina znalazły się utwory głównie polskich kompozytorów, inspirowane rodzimym folklorem.

    Nie jest to jego pierwsza nagroda na konkursie. W grudniu 2015 roku otrzymał wyróżnienie na międzynarodowym konkursie pianistycznym „Don Vincenzo Vitti” (Włochy), a w maju 2016 zajął trzecie miejsce na międzynarodowym konkursie pianistycznym „Paolo Serraro” w Filadelfii.

    W roku 2016 ukończył studia magisterskie z wynikiem bardzo dobrym w klasie prof. Cezarego Saneckiego i dr. Wojciecha Kubicy w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi.Suwald Krzysztof - pod spodem

    Udostępnij