• News will be here
 • Piękna pogoda towarzyszyła ksawerowianom w sobotę, 3 czerwca, podczas festynu rodzinnego z okazji 20-lecia gminy Ksawerów.

  Program artystyczny rozpoczął się na gimnazjalnym boisku. Na mieszkańców Ksawerowa czekały liczne atrakcje. Najwięcej na najmłodszych, którzy kilka dni temu świętowali Dzień Dziecka. Najwięcej uciechy i radości sprawiły oczywiście dmuchańce, na których skakali do woli.

  Rozpoczęcie festynu rodzinnego nastąpiło o godzinie 14.00. Zgromadzonych przywitał gospodarz gminy – wójt Adam Topolski, zapraszając wszystkich do świetnej zabawy. Chwilę później na scenie w występach artystycznych zaprezentowali się uczestnicy placówek oświatowych. Po nich nagrodzono laureatów konkursu plastycznego.

  Półtoragodzinny blok artystyczny Gminnego Domu Kultury z Biblioteką dostarczył również wielu atrakcji. Miłą niespodzianką było wręczenie przez wójta Adama Topolskiego pamiątkowych zdjęć seniorom z uroczystego jubileuszu długoletniego pożycia małżeńskiego, które odbyło się w listopadzie 2016 roku. Nie obyło się oczywiście bez pokazu strażaków z OSP Wola Zaradzyńska.

  Kiedy o godzinie 18.00 na scenę weszła gwiazda wieczoru – zespół Jorggus, mieszkańców ogarnęło discopolowe szaleństwo. Takie hity jak „Piękna nieznajoma”, „Niebezpieczna” czy „Malowana lala” znali wszyscy fani licznie zebrani przed sceną. Po występie zespołu odbyły się konkursy. Można było wygrać m.in. pół tony węgla oraz dwa rowery. Węgiel trafił do pana Dariusza. O rowery walczyły trzy osoby przypadkowo wybrane z tłumu. Januszek, Gosia i Grażyna musieli wykazać się wiedzą o gminie Ksawerów. Najwięcej punktów zdobyła Gosia, który jako pierwsza otrzymała różowy rower. O drugi rower zażarcie walczyli Januszek i Grażyna. Więcej punktów zdobył Januszek i to on cieszył się z głównej nagrody. Grażyna na pocieszenie otrzymała plecak. Było jeszcze sporo mniejszych gadżetów do rozdania: m.in. chustki, piłki czy badminton.

  Pod wieczór o godzinie 19.00 rozpoczęła się zabawa z zespołem Crazy. Ksawerowianie przy największych przebojach bawili się do godziny 22.00.K7K8K9k10K11K12K13K podziękowania - pod spodem

  Udostępnij