• News will be here
  • Pabianiccy policjanci od początku czerwca zatrzymali 20 kierujących pod wpływem alkoholu, z czego połowa wpadła podczas wtorkowej akcji pod kryptonimem „Alkohol i narkotyki”.

    48-latek (1,5 promila alkoholu w organizmie) spowodował kolizję w Pawlikowicach. Sprawca usiłował oddalić się z miejsca zdarzenia. Świadkowie dokonali obywatelskiego ujęcia i przekazali pijanego kierowcę w ręce policjantów. W czasie akcji nasza „drogówka” zatrzymała również dwóch kierowców prowadzących pojazdy mimo orzeczonego zakazu sądowego. Za naruszenie przepisów prawa w tym zakresie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

    Policjanci wciąż apelują o zachowanie rozsądku i trzeźwego umysłu. Pamiętajmy, że nawet najmniejsza ilość wypitego alkoholu wpływa na reakcje psychofizyczne kierowcy.

    Od początku tego roku policjanci przeprowadzili blisko 10 tys. badań stanu trzeźwości kierujących i ujawnili 230 osób pod wpływem alkoholu. Pijani kierowcy na terenie powiatu pabianickiego spowodowali ponad 20 zdarzeń drogowych.

    Udostępnij