• Nastąpiły zmiany w rozkładzie jazdy kolei. Obowiązują od 11 czerwca do 2 września.

  Pabianiczanie będą mogli korzystać z czterech dodatkowych pociągów pośpiesznych PKP Intercity: IC „Włókniarz” w relacji Łódź Fabryczna – Pabianice – Szczecin Główny, IC „Wawel” Kraków Główny – Pabianice – Szczecin Główny, IC „Barbakan” relacji Kraków Płaszów – Pabianice – Szczecin Główny/Świnoujście. Kursy te obsługiwane będą nowoczesnymi składami Flirt3. Pociągi w kierunku Szczecina odjadą z Pabianic o godz. 6.13, 10.24, 13.40 (w okresie wakacyjnym kurs wydłużony do Świnoujścia przez Międzyzdroje) oraz o 17.57 (od 10 lipca do 10 sierpnia o 18.10). Podróż z Pabianic do Szczecina będzie trwać od 5 godzin 12 minut do 5 godzin 40 minut.

  Z Pabianic nadal będzie można też dotrzeć bezpośrednio w kierunku Trójmiasta nocnymi pociągami złożonymi ze składów wagonowych (także z wagonami z miejscami do leżenia i/lub sypialnymi): TLK „Wydmy” w relacji Katowice – Pabianice – Gdynia Główna – Łeba (z wagonami bezpośrednimi na Hel), TLK „Pogoria” w relacji Bielsko-Biała Główna – Pabianice – Gdynia Główna (w okresie Bożego Ciała i wakacyjnym z wagonami bezpośrednimi z Zakopanego). Podróż z Pabianic do Gdyni Głównej będzie trwać od 5 godzin 13 minut do 5 godzin 48 minut.

  PKP Intercity wydłuży trasę pociągu IC „Konopnicka” z Wrocławia do Węglińca przez Legnicę. Od 9 lipca do 10 sierpnia trasa wieczornego pociągu IC „Dąbrowska” będzie natomiast wydłużona z Ostrowa Wielkopolskiego do Wrocławia Głównego. Na wszystkich kursach na trasie Warszawa – Pabianice – Wrocław kursują nowoczesne składy PesaDart: IC „Asnyk” w relacji Warszawa Wschodnia – Pabianice – Wrocław Główny – Jelenia Góra, IC „Dąbrowska” w relacji Warszawa Wschodnia – Pabianice – Ostrów Wielkopolski (od 9.07 do 10.08 do Wrocławia Głównego), IC „Orzeszkowa” w relacji Białystok – Warszawa Wschodnia – Pabianice – Wrocław Główny – Jelenia Góra, IC „Konopnicka” w relacji Białystok – Warszawa Wschodnia – Pabianice – Wrocław Główny – Węgliniec, IC „Słowacki” w relacji Warszawa Wschodnia – Pabianice – Wrocław Główny.

  Co ciekawe, od 10 lipca do 10 sierpnia przez Pabianice przejedzie także Pendolino. To tymczasowy objazd dla kursu w relacji Wrocław Główny – Warszawa Wschodnia, które standardowo odbywają się przez Opole i Częstochowę Stradom. W aktualnej wersji rozkładu jazdy PKP Intercity nie przewiduje żadnych przystanków Pendolino między Wrocławiem a Warszawą.

  Czerwcowa zmiana rozkładu obejmie również korekty godzin odjazdów pociągów wszystkich przewoźników.

  Udostępnij