• Zakończył się długi czerwcowy weekend. Akcja „Bezpieczny weekend Boże Ciało 2017” trwała od 14 czerwca do późnych godzin wieczornych 18 czerwca. Od środy do niedzieli do północy policjanci na terenie powiatu pabianickiego odnotowali 16 kolizji oraz 4 wypadki drogowe, w których rannych zostało 8 osób.

  Jeszcze nie rozpoczął się długi weekend, a już w środę, 14 czerwca, godz. 19.45 na skrzyżowaniu Warszawskiej i Ksawerowskiej doszło do kolizji. 40-letnia kobieta, jadąc toyotą, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu jeepem 41-latkowi. Sprawczynię ukarano mandatem.

  W Boże Ciało, 15 czerwca, o godzinie 10.40 na skrzyżowaniu Konstantynowskiej i Warszawskiej także doszło do kolizji. Tym razem sprawcą był 80-latek, który, jadąc oplem, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z fiatem, którego prowadził 30-letni mężczyzna. Starszego pana ukarano mandatem.

  Do najpoważniejszego wypadku doszło w piątek, 16 czerwca, o godzinie 11.20 na trasie S-8. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący oplem Vivano, jadąc drogą S-8 od Wrocławia w kierunku Łodzi, tuż przy zjeździe na drogę wojewódzką nr 485 prowadzącą w stronę Pabianic i Bełchatowa, z niewiadomych przyczyn wbił się w bariery energochłonne. W wyniku zdarzenia sześć osób zostało rannych. Wszyscy poszkodowani to osoby podróżujące busem. Dwie z nich z ciężkimi obrażeniami śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zostały przetransportowane do szpitala w Łodzi i Sieradzu. Pozostałe osoby karetkami przewieziono do szpitali w Pabianicach i w Łasku.

  Sobota, 17 czerwca, to również seria kolizji i wypadków…

   

  więcej w papierowym wydaniu „Nowego Życia Pabianic” 25/2017

  Udostępnij