• Mieszkańcy gminy Dobroń bawili się podczas Dni Dobronia oraz Festiwalu Folkloru

    W sobotę odbyło się XXVIII Święto Gminy Dobroń. Imprezę rozpoczęto rozgrywkami sportowymi. Następna część imprezy była przeznaczona dla dzieci, które prezentowały na scenie swoje talenty. Oficjalne otwarcie nastąpiło o godz. 17.00. Gwiazdą wieczoru był zespół Manchester. Święto gminy zakończono pokazem sztucznych ogni. Niestety, pogoda w tym dniu nie dopisała. Z nieba siąpił deszcz.

    Słonecznie było natomiast w niedzielę podczas Festiwalu Folkloru. W parku gminnym zjawił się tłum mieszkańców, którzy spędzali wolny czas i podziwiali uroki folkloru. Impreza rozpoczęła się od kolorowego korowodu, który ruszył spod restauracji. Następnie zespoły prezentowały swoje umiejętności wokalno-taneczne. Przybyłym rozdawano również chleb z dobrońskim miodem. Wszyscy zajadali się ze smakiem, a aktorka Teresa Dzielska (znana m.in. z występów w serialu „Barwy szczęścia”) opowiadała o historii miodu. Pod sceną płynęła prowizoryczna rzeczka, na której rozstrzygnięto konkurs na wianek świętojański.

    Głodni mogli spróbować pysznego pieczarkowego dania z wielkiego kotła oraz potraw z grilla serwowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich. Było smacznie, kolorowo i bardzo tanecznie.

    Udostępnij