• Czerwiec powoli dobiega ku końcowi, by ustąpić miejsca wakacjom. Jeśli jeszcze nie zastanawiałeś się nad tym, gdzie spędzisz swój letni urlop to jest to dobry moment aby wybrać w miejsce, które będzie Twoją ucieczką od codzienności. Jest cała masa miejsc, w których można zrelaksować się i po prostu dobrze się bawić, ale my z nich wybraliśmy tylko trzy, które naszym zdaniem są najbardziej warte Twojej uwagi. Oto one:

  Malediwy

  Skąpana słońcem plaża, krystalicznie czysta woda i Ty, na leżaku z drinkiem w dłoni. Widok jak z obrazka, który już niedługo może stać się rzeczywistością. Wycieczki na Malediwy zyskały na popularności w ostatnim czasie, nie bez przyczyny. Jest to wyspa, na której można nie tylko wypocząć ale też wziąć udział w wielu ciekawych atrakcjach, takich jak poznawanie, odkrywanie i eksplorowanie niezamieszkanych terenów, a także podziwianie zapierających dech w piersiach krajobrazów. Jednego możesz być pewien – pogody, jeśli tylko zdecydujesz się wybrać na Malediwy początkiem roku. Miej na uwadze, że w drugiej jego części panuje pora, o zwiększonych opadach deszczu.

  Turcja

  Zajmuje wysokie miejsce w rankingu najchętniej odwiedzanych miejsc wakacyjną porą, ze względu na atrakcyjne warunki pogodowe, piękne plaże, a także luksusowe hotele i dobrze zaopatrzone bazary. Wbrew pozorom Turcja ma znacznie więcej do zaoferowania niż Ci się może wydawać. Jednym z miejsc wartych odwiedzenia jest Stambuł, czyli ówczesna stolica Cesarstwa Bizantyjskiego. Przybywających do Stambułu turystów zachwyca praktycznie wszystko. Du gustu przypadają im zarówno herbaciarnie, małe sklepiki z dywanami, jak również kolorowe kramy z bibelotami. Weź ze sobą drobne, bo z wycieczki do Stambułu na pewno nie wrócisz z pustymi rękami.

  Grecja

  Kraj znany z filmów takich jak „Moje wielkie greckie wesele” czy „Moja wielka grecka wycieczka”. Grecja pełna jest antycznych zabytków i innych ciekawych atrakcji, które zajmą Cię na długie godziny. Na liście obiektów, które na pewno musisz zobaczyć powinien znaleźć się Panteon, czyli jeden z centralnie położonych budynków ateńskiego Akropolu. Twojej uwadze nie powinien umknąć także Akropol, wzgórze na którym stał Erechtejon czy Świątynia Ateny. Jeśli Twoje wakacje mają opierać się na poznawaniu historii i kultury starożytnej Grecji, to koniecznie skorzystaj z pomocy przewodnika, który wszystko dokładnie Ci opowie i zobrazuje, jak to było kiedyś.

  Udostępnij