• Wraz z rozpoczęciem wakacji zmienia się kursowanie komunikacji miejskiej.

  Od 24 czerwca do końca sierpnia będzie obowiązywał wakacyjny rozkład jazdy linii 7.  „Siódemka” będzie kursować bez zmian do godz. 9.30, potem liczba kursów zmniejszy się. Mimo to autobusy MZK na trasie Kilińskiego – Grota Roweckiego – Nawrockiego – Waltera Jankego będą jeździły nie rzadziej niż co 20 minut dzięki naprzemiennym kursom linii 2, 261 i 262. W porannym szczycie zostanie utrzymana 10-minutowa częstotliwość odjazdów. Zmiana rozkładu jazdy „siódemki” dotyczy tylko dni powszednich. W soboty autobusy będą odjeżdżać tak jak do tej pory.

  Z powodu niskiej frekwencji zostaną zlikwidowane niedzielne kursy linii 2 o godz. 6.19 z zajezdni MZK do Waltera Jankego oraz linii 4 o godz. 6.37 z ul. Waltera Jankego do 15. Pułku Piechoty „Wilków” i o godz. 7.00 z ul. 15. Pułku Piechoty „Wilków” do Dworca PKP.

  Na prośbę pasażerów zostanie opóźniony niedzielny kurs linii 2 z ul. Waltera Jankego z godz. 11.27 na 11.37. Zapewni to dogodniejszy powrót po mszy w kościele Chrystusa Króla w kierunku Klimkowizny.

  Z uwagi na korektę kolejowego rozkładu jazdy sobotnie i niedzielne kursy linii 5 z Dworca PKP zostaną przyspieszone z godz. 21.02 na godz. 20.52.

  W celu poprawy punktualności kursowania o 1-2 minuty zostanie skorygowany czas przejazdu autobusów linii 263. Równocześnie godziny odjazdów z Ksawerowa zostaną opóźnione o 1-2 minuty. Zmienią się nazwy przystanków w Ksawerowie: z Nowotki/Wschodnia i Nowotki/rondo na Pocztowa/Wschodnia i Pocztowa/rondo.

  Na czas wakacji nie będą realizowane kursy linii 263 oznaczone w rozkładzie jako wykonywane w dni nauki szkolnej. Chodzi o odjazdy w dni robocze o godz. 7.30 z ul. Waltera Jankego do Gimnazjum w Ksawerowie (w zamian będzie kurs linii 7), o godz. 15.52 z Ksawerowa i o godz. 16.28 z Waltera Jankego do zajezdni MZK.

  Pasażerowie linii D powinni od 26 czerwca sprawdzać godziny odjazdów z kolumny „Dni powszednie wolne od nauki szkolnej”. W czasie wakacji nie kursują autobusy linii 264.

  Rozkłady jazdy komunikacji miejskiej obowiązujące od 24 czerwca są dostępne na stronie internetowej www.komunikacjapabianice.pl. Wkrótce będą także w Punktach Sprzedaży Biletów MZK.

  Udostępnij