• Michał Dybka, zapaśnik PTC, miał bardzo wypełniony koniec roku szkolnego. Pabianiczanin, który jest uczniem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Radomiu, oprócz normalnej nauki oraz gorączki związanej z wystawianiem końcowych ocen, rywalizował o reprezentację na mistrzostwa Europy juniorów, które rozpoczną się w Dortmundzie dzisiaj, 27 czerwca.

  Najpierw była rywalizacja na mistrzostwach Polski juniorów, gdzie Michał zdobył brązowy medal, ulegając nieznacznie na punkty Piotrowi Dukowi z Chemika Kędzierzyn-Koźle 2:3, późniejszemu mistrzowi Polski. Następnie były zgrupowania i starty międzynarodowe na Ukrainie, gdzie brały udział reprezentacje Litwy, Estonii, Białorusi, Mołdawii, Polski i Ukrainy.

  – Wszystko było otwarte w kategorii 85 kilogramów. Dopiero sparingi w międzynarodowej obsadzie i wygrana na plecy z Dukiem otworzyła drogę Michałowi na mistrzostwa Europy – mówi trener Waldemar Sawosz. – Teraz czeka reprezentację regulacja wagi, lekkie przetarcie w Spale i start w Dortmundzie.

  Cały klub PTC trzyma kciuki za Michała. Dobry wynik oznacza następny start na mistrzostwach świata juniorów w Tampere w Finlandii (1-6 sierpnia).

  – Nadmieniam, że Michał jest najmłodszym zawodnikiem w reprezentacji i przed nim jeszcze dwa lata startów w juniorach – dodaje Sawosz. – Myślę, że Michał nie będzie czekał aż będzie najstarszy i być może zrobi niespodziankę już w tym starcie. 

   * * *

  Sekcja zapasów robi nabór chłopców urodzonych w 2004 roku i młodszych. Telefon do trenera Waldemara Sawosza (607-450-059).

  Udostępnij