• W Przedszkolu Miejskim nr 2 obchodzono „Dzień książki”, podczas którego zorganizowano konkursy i zagadki dotyczące znajomości bohaterów i treści utworów literatury dziecięcej. Podczas spotkania rozstrzygnięto również konkurs rodzinny „Bajka o mojej rodzinie”. W konkursie wzięły udział książki, które dzieci wraz z rodzicami tworzyły w domu, układając i zapisując treść, a także wykonując do nich ilustracje.

    I miejsce zdobyła Lena Jończyk (grupa Wesołe Kociaki) zaś wyróżniono książki Mai Kotras  (Wesołe Kociaki), Wiktorii Nowak (Misie-Pysie), Jagody Okrojek (Misie-Pysie) i Szymona Religi (Misie-Pysie).

    Dzieci  z grupy Misie-Pysie i Wesołe Kociaki udały się także z wizytą do biblioteki w pabianickim szpitalu w celu przekazania książek zebranych dla dzieci chorych podczas zorganizowanej w  przedszkolu akcji „Podziel się książką”. Przedszkolaki aktywnie włączyły się do akcji, przynosząc książki dla nich już mało atrakcyjne, a które umilą pobyt w szpitalu innym dzieciom. Z zainteresowaniem wysłuchały również bajek czytanych przez pracownika biblioteki Agnieszkę  Dróżdż.

    Książkowe wydarzenia zorganizowały: Marzena Zach, Izabela Fiuk i Monika Józefiak.

    foto: PM 2

    Udostępnij