• News will be here
 • Na Nawrockiego szykują się duże zmiany. Tym razem ucieszą się i kierowcy, i rowerzyści.

  Powiat pabianicki zamierza przebudować chodniki i pobocze wzdłuż ul. Nawrockiego. W planach jest remont ulicy od Grota Roweckiego do Brackiej. Po obu stronach ulicy pojawi się nowy chodnik. Po zachodniej stronie jezdni powstanie droga rowerowa. Połączy się z planowaną trasą rowerową na Grota Roweckiego, której budowa również ma ruszyć w tym roku.

  Na kierowców czeka niespodzianka po wschodniej stronie jezdni – czyli po stronie wieżowców i ubezpieczalni. Tam powstanie nowy parking na kilkadziesiąt samochodów. Auta staną na terenie należącym do spółdzielni mieszkaniowej.

  – To efekt naszej współpracy z PSM – wyjaśnia Krzysztof Habura, starosta pabianicki.

  To pierwsza współpraca starosty ze spółdzielnią. Do tej pory PSM przyłączało się do miejskich remontów ulic. Magistrat odnawiał drogę, spółdzielnia budowała parkingi. Ten sam model współpracy zostanie powtórzony na Nawrockiego.

  Przetarg na roboty zostanie ogłoszony w lipcu. Roboty rozpoczną się najpewniej w drugiej połowie sierpnia i potrwają do listopada. W tym czasie mieszkańcy muszą liczyć się z utrudnieniami na Nawrockiego.

  To jednak tylko pierwszy etap prac. Plany są szersze, bo starostwo zamierza remontować całą Nawrockiego aż do Warszawskiej. Praca będzie rozłożona na kilka lat. Najpewniej w przyszłym roku zobaczymy nowy odcinek od Brackiej do 20 Stycznia lub do Narcyza Gryzla. Wzdłuż całej ulicy wymieniony zostanie chodnik i poprowadzona droga rowerowa. Spółdzielnia również będzie dokładać się do robót. Dzięki temu wzdłuż ulicy powstanie 180 nowych miejsc parkingowych. Miejsca postojowe będą szerokie na 15 metrów. Samochody będą parkować w dwóch rzędach.

  Parkingi powstaną kosztem pasa zielonego, ale PSM obiecuje, że żadne drzewa nie zostaną wycięte, co najwyżej przesadzone.

  Remont na Nawrockiego to kolejna inwestycja rowerowa starostwa. Urzędnicy zapowiadają też nową trasę dla cyklistów wzdłuż Grota Roweckiego – od ul. Bugaj do Nawrockiego. Będą też przejazdy dla rowerów i sygnalizacja świetlna. Roboty wystartują lada dzień i potrwają do końca września.

  Udostępnij