• Zakończyła się zbiórka monet o nominałach 1 gr, 2 gr i 5 gr, czyli „Gorączka złota” PCK w roku szkolnym 2016/2017.

  W akcji wzięło udział 29 placówek i instytucji z naszego miasta i powiatu. Najwięcej złotych grosików zebrał i zdobył tytuł „Najlepszego zbieracza złota” wśród szkół ponadgimnazjalnych – Zespół Szkół nr 3 z Pabianic. Wyprzedził ZSCKR w Widzewie, ZS nr 2, ZS nr 1, I LO, II LO oraz dwie szkoły spoza powiatu – ZS nr 5 w Łasku oraz ZS w Złoczewie. Wśród gimnazjów prym wiedzie szkoła z Piątkowiska. Na II miejscu jest Gimnazjum nr 2, na III miejscu – Gimnazjum w Ksawerowie oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Piątkowisku. W pionie szkół podstawowych I miejsce zdobyła SP w Pawlikowicach, a udział brały: SP nr 3, SP nr 5, SP nr 9 (III miejsce), SP nr 13, SP nr 14, SP nr 17, SP w Bychlewie, SP w Dłutowie (II miejsce), SP w Ksawerowie, SP w Piątkowisku, SP w Petrykozach. Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 5 zdobyły I miejsce, a z PM nr 16 – II miejsce.

  – Dziękujemy również podopiecznym PSOUU z Cichej, Miejskiemu Ośrodkowi Kultury, redakcji Nowego Życia Pabianic, klientom piekarni TROJANKA na ryneczku, pani Izie oraz indywidualnym wolontariuszom PCK, a także mieszkańcom naszego miasta za włączenie się w akcję „Gorączka złota” – mówi prezes PCK Małgorzata Grabarz.

  Dzięki tej akcji udało się zebrać 849,10 kg, co pozwoliło PCK wysłać 5 dzieci na wypoczynek letni. To o 100 kg więcej niż rok temu. Warto więc pomagać!

   

  * * *

   

  Dzięki pomocy mieszkańców naszego miasta i powiatu Polski Czerwony Krzyż mógł podarować dwójce niepełnosprawnych dzieci, Dominikowi Bulzackiemu i Julii Malisiewicz, trójkołowe rowerki z koszyczkiem. Pabianiczanie, wrzucając zbędną odzież do blaszanych pojemników z logo PCK, czynią wiele dobrego dla innych. Dzieci Wam gorąco dziękują!

  Udostępnij