• Podobno nie przysłowia są w życiu najważniejsze, ale te najbardziej celne doskonale podkreślają schemat myślenia Polaków. Co prawda, coraz więcej z nas wykupuje ubezpieczenie, z czego spora część robi to naprawdę świadomie, dobierając polisę do swoich możliwości i oczekiwań. Poza polisami obowiązkowymi, jakich wymagają od kredytobiorców banki mamy cały szereg pakietów, które chronią dom i mieszkania, zabezpieczając także nasze interesy.

  Jak znaleźć dobre ubezpieczenie?

  W poszukiwaniu różnego rodzaju ofert ubezpieczycieli trzeba się przede wszystkim napisać i naczytać. Warto zacząć od tego, że wypiszemy sobie najważniejsze nasze oczekiwania i wycenimy majątek. Potem warto przeanalizować oferty różnych ubezpieczycieli takich jak https://www.masterquote.co.uk/home-insurance i znaleźć taką, która odpowiada na nasze potrzeby. W tym szukaniu warto korzystać z porównywarek, ale szczegóły oferty poznamy w „Ogólnych Warunkach Ubezpieczania”, czyli taki dokumencie, który wyjaśnia wszystkie zasady ubezpieczenia. Jest to obowiązkowa lektura, pomimo tego że nie należy do przyjemności.

  Najlepsza polisa

  Najważniejsze jest to, że ubezpieczenie pomaga nam w sytuacji trudnej, w przypadku zniszczenia mienia, wypadku czy też klęski żywiołowej. To bardzo ważny aspekt, bo w zależności od wykupionej przez nas polisy możemy liczyć zarówno na odszkodowanie, jak i pomoc organizacyjną i opiekę fachowców. Już na tym etapie widać, jak ważna w przypadku jakiegokolwiek zdarzenia – klęski żywiołowej, włamania z kradzieżą czy też pożaru czy zalania – idealnie dobra polisa. Bo zawsze można zakładać, że nic złego się nie stanie, ale życie bywa przewrotne i niestety w jednej chwili możemy stracić dobytek całego życia. Najlepsza polisa to będzie ta, którą będziemy chcieli przedłużyć w momentach, gdy nic się nie będzie działo złego i taka, która pokryje szkody i zapewni nam nowy start.

  Porównując oferty różnych ubezpieczycieli, nie kierujmy się kryterium ceny, ale ofertą, jaką mają do zaoferowania. Może się okazać, że za ofertę z podobnymi warunkami zapłacimy dużo mniej, albo za tę samą cenę uda nam się znaleźć polisę, której gwarantowane odszkodowanie jest o nawet tysiąc złotych większe. Wtedy trzeba przeanalizować dokumentację i poszukać kruczków prawnych. Jeśli w domu mamy nowoczesne drzwi, zamki i okna oraz dobrane systemy przeciwpożarowe, możemy się spodziewać dedykowanej oferty ubezpieczyciela. Kolejnym aspektem obniżającym koszty polisy może być jednorazowa wpłata za cały rok z góry lub wzięcie całego pakietu ubezpieczeń.

  Udostępnij