• Jak co roku o tej porze, Rejonowa Rada HDK PCK w Pabianicach zaprasza do udziału w akcji „Wakacyjna kropla krwi”.

    Latem krwi zawsze brakuje! Młodzież wyjeżdża, a zasłużeni honorowi dawcy nie są w stanie zastąpić ich „mocy” oddawania krwi. Teraz potrzebna jest każda grupa i w każdej ilości! Rejonowa Rada HDK PCK apeluje! Każdy zdrowy, pełnoletni człowiek może stać się „dawcą życia”. Wdzięczność tych, którym krew pomoże, to bezcenne doświadczenie.

    „Wakacyjna kropla krwi” została podzielona na tygodnie i, jak zawsze, w każdym tygodniu będziemy oddawać krew dla innej grupy. W tym tygodniu, od 10 do 14 lipca, krew oddajemy na rzecz dzieci poszkodowanych w wypadkach samochodowych.

    W ubiegłym tygodniu (od 3 do 7 lipca) krew oddawaliśmy dla dzieci chorych na raka. 19.350 ml krwi oddały 43 osoby, w tym 10 pań i 3 osoby po raz pierwszy. Upominek wylosował Krzysztof Kalkowski. Upominek zostanie wysłany pocztą.

    Punkt pobrań w Pabianickim Centrum Medycznym (ul. Jana Pawła II 68) czynny jest od poniedziałku do środy w godzinach 8.00 – 11.30, w czwartki od 8.00 do 9.30, a w piątki od 8.00 do 11.00. Pamiętajmy: „Krew to życiodajny lek, który ratuje życie!”.

    Udostępnij