• 24 czerwca odbył się piknik rodzinny mieszkańców wsi Konin-Majówka przy świetlicy wiejskiej w Koninie współorganizowany przez Stowarzyszenie Carpe Diem i OSP Konin. Spotkanie mieszkańców sołectwa uświetniło wiele atrakcji, o jakie postarali się organizatorzy. Były m.in.: warsztaty dla dzieci prowadzone przez „Science&fun” z pokazami z ciekłego azotu, dmuchane zjeżdżalnie dla dzieci i kule wodne, przejażdżki bryczką, pokaz tańca z ogniem „Kurcze”, pokazy strażackie przy udziale OSP i MDP z Konina i Okupa. Z uwagi na fakt, iż ten dzień rozpoczynał czas wakacji, można było skorzystać z instruktażu udzielania pierwszej pomocy lub porozmawiać z policjantami dzielnicowymi na temat bezpieczeństwa. Podczas pikniku można było skosztować pajdy ze smalcem i ogórkiem oraz ciasta przygotowane przez zaprzyjaźnionych dobroczyńców.

    Spotkanie było możliwe dzięki wsparciu Gminy Pabianice, Stowarzyszenia Carpe Diem, OSP i MDP Konin, OSP Okup, KPP w Pabianicach oraz darczyńcom: Pamso, Piekarnia Pieczywko i innym bliskim społecznikom.

    – Organizatorzy imprezy serdecznie dziękują wszystkim, którzy okazali pomoc i zaangażowanie w przygotowaniach. Mają nadzieję, że wszyscy uczestnicy są zadowoleni z przeprowadzonej inicjatywy integracji społecznej mieszkańców sołectwa Konin-Majówka i Gminy Pabianice – powiedziała Bogumiła Przybył, przewodnicząca KGW Konin-Majówka.

     

    Udostępnij