• Być może słyszałeś, jak ludzie rozmawiają o „odblokowanych” telefonach komórkowych lub smartfonach. Ale może nie wiesz, co to oznacza, lub dlaczego miałbyś chcieć odblokować swój telefon komórkowy. Oto co musisz wiedzieć zanim zdecydujesz się na zakup odblokowanego telefonu komórkowego.

  Odblokowany telefon komórkowy to taki, który nie jest związany z siecią danego operatora: będzie działał z więcej niż jednym dostawcą usług.

  Większość telefonów jest przywiązana lub zablokowana – do określonego opratora komórkowego. Nawet jeśli nie kupisz telefonu od operatora, telefon może być wciąż związany z dostawcą usługi.

  Gdzie można kupić odblokowany telefon komórkowy lub smartfon?

  Zakup unlockowanego telefonu komórkowego może być o wiele łatwiejsze i bardziej niezawodne niż próba odblokowania wcześniej zablokowanego telefonu. Zazwyczaj zapłacisz więcej za sam telefon  ale nie musisz szukać odpowiedniej i zaufanej firmy, aby odblokować telefon.

  Możesz kupić odblokowane smartfony z serwisów takich jak Allegro, Amazon czy Ebay.

  Czy mogę odblokować swój smartfon?

  Tak. Niektóre smartfony i telefony komórkowe można odblokować, ale zwykle wymaga to pomocy specjalistycznej firmy. Gdy zakupisz zablokowany telefon, w najlepszym interesie operatora jest, aby utrzymać telefon powiązany z jego siecią.

  Możesz poprosić swojego operatora o odblokowanie telefonu, ale prawie zaqwsze spotkasz się z odmową – zwłaszcza jeśli nadal obowiązuje Was umowa.

  Alternatywnie można zapłacić osobie trzeciej, aby odblokować telefon, ale robienie tego prawdopodobnie oznacza utratę gwarancji.

  Jeśli kupujesz odblokowany smartfon, potrzebujesz karty SIM (modułu tożsamości abonenta), aby uzyskać usługę. Karta SIM, to mała karta, którą wsuwasz do telefonu (zazwyczaj w pobliżu baterii), która udostępnia telefon z numerem telefonu, a także usługą głosu i danych.

  Zakup i używanie odblokowanych telefonów staje się coraz bardziej popularny i to nie bez powodu. Może Ci dać większą swobodę korzystania z telefonu. Ale znalezienie właściwego telefonu i właściwej karty SIM do użycia z nim może być mylące.

  Dowiedz się więcej o możliwościach związanych z odblokowaniem i jailbreakingiem telefonów w naszych innych artykułach!

  Jeśli szukasz niezawodnej ochrony w przypadku utraty, kradzieży lub zniszczenia swojego urządzenia, skontaktuj się z Cheap Phone Insurance. Przedstawimy Ci najlepszą ofertę dobraną specjalnie dla Twoich potrzeb. Sprawdź nas i przekonaj się, że warto zapewnić sobie dodatkową ochronę już dziś!

   

  Udostępnij

  Jeden komentarz

  1. Od kilku lat operatorzy zaprzestali sprzedaży słuchawek z SIM-lockiem. Prekursorem była w 2009 r. siec Era, (dzisiaj T-Mobile). Inni operatorzy szybko poszli w jej slady i dzisiaj NAPRAWDE TRUDNO jest kupic telefon przypisany do konkretnego operatora. Artykul o niskiej wartosci merytorycznej.

  Możliwość komentowania została wyłączona.