• News will be here
 • W Urzędzie Miejskim w obecności prezydenta komendant powiatowy policji nagrodził nie tylko swoich policjantów, ale przede wszystkim podziękował mieszkańcom za ich czujną i obywatelską postawę.

  Czworo z nich: Elżbieta Ziemba, Jacek Barasiński (sekretarz powiatu pabianickiego), Piotr Górny (radny gminy Dobroń) oraz pan Artur, pomogło zatrzymać nietrzeźwych kierujących. Pani Martyna zaś przyczyniła się do zatrzymania sprawcy uszkodzeń 19 pojazdów.

  – Dziękuję za możliwość spotkania w gościnnych progach urzędu miejskiego. To, że możemy spotkać się dzisiaj w tej sali konferencyjnej, to dla nas policjantów jest bardzo ważne – powiedział komendant insp. Cezary Petrus. – 2 czerwca mieliśmy tego typu spotkanie w auli w komendzie. Wtedy gościliśmy sześciu bohaterów dnia codziennego, którzy nie wahali się w trudnych sytuacjach zareagować. Ta reakcja to jest pomoc. Pomoc nie tylko policji, ale pomoc nam wszystkim.

  We wtorek, 11 lipca, jako pierwszą nagrodzono Elżbietę Ziembę, która przyczyniła się do zatrzymania kierowcy, który miał aż 2,3 promila. Zauważyła go przed sklepem nocnym. Chwiejnym krokiem wsiadł do samochodu i udał się w dalszą podróż. Na szczęście, w porę zatrzymała go zaalarmowana na czas policja…

  Więcej w papierowym wydaniu NŻP nr 29/2017 DSC_0738DSC_0699DSC_0767

  Udostępnij