• O czternastu wyprawach na sześć kontynentów opowiedzieli turyści, którzy wystąpili w Klubie Podróżnika PTTK w pierwszym półroczu tego roku. Spotkania odbywały się w Galerii Ex Libris Miejskiej Biblioteki Publicznej.

  Styczeń

  „Chiny oczami studenta” taki tytuł nosiło pierwsze tegoroczne spotkanie. Tomasz Fronczak, student V roku prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego, przebywał w Pekinie na kilkumiesięcznej wymianie studenckiej, gdzie zapoznawał się z tamtejszym prawem. Swoją opowieść rozpoczął od chińskiego przywitania. Studiując, znalazł jeszcze czas na zwiedzanie Chin, w tym m.in. Wielkiego Muru. Słuchacze dowiedzieli się, że na Polskę Chińczycy mówią Bolan, co oznacza Niespodziewana Orchidea.

  – Przyszły prawnik zauroczył wszystkich piękną barwną polszczyzną. Będzie dobrym prawnikiem – pochwaliły studenta bibliotekarki Jolanta Jaksa i Agnieszka Garus, które opiekują się klubem.

  Drugie spotkanie w styczniu dotyczyło Grecji. „Pielgrzym  na Świętej Górze Athos”, czyli Andrzej Łoś i jego podróż do Republiki Mnichów.

  Na Świętej Górze Athos mogą przebywać tylko mężczyźni. Dziennie wpuszczanych jest 120 osób, w tym do 10 osób innego wyznania niż prawosławnego – mówił pielgrzym.

  Luty

  W następnym miesiącu Dorota Fibiger na spotkaniu „Dlaczego Polska nigdy nie będzie drugą Japonią?” starała się odpowiedzieć na to trudne pytanie…

   

  więcej we wtorkowym wydaniu „Nowego Życia Pabianic” nr 32/2017

  Udostępnij