• 7 sierpnia kilkadziesiąt minut przed północą w Zakładzie Poprawczym i Schronisku dla Nieletnich w Konstantynowie Łódzkim doszło do ucieczki trzech wychowanków. Jeden z uciekinierów został zatrzymany. Trwają poszukiwania dwóch 16-latków.

    Ze wstępnych ustaleń wynika, że przed 23.00 z dwóch sypialni na pierwszym piętrze budynku wyszło 4 wychowanków. Trzech z nich sforsowało drzwi i zbiegło na parter. Tam po wybiciu szyby w portierni wyszli na zewnątrz. Przeskoczyli ogrodzenie i zwiali.

    Zastępca komendanta policji w Pabianicach ogłosił alarm dla konstantynowskiego komisariatu. Do poszukiwań włączyli się również policjanci z Oddziału Prewencji w Łodzi, ościennych jednostek oraz policyjne psy tropiące wraz z przewodnikami. Kilkudziesięciu funkcjonariuszy przeczesywało teren przyległy do zakładu poprawczego oraz okoliczne miejscowości. Po godzinie 2.00 w nocy policjanci w okolicy Złotna zatrzymali jednego z uciekinierów. To 19-latek pochodzący z Łodzi.

    Nadal trwają poszukiwania dwóch 16-latków pochodzących z Łodzi i Wrocławia. Sprawdzane są miejsca i adresy, gdzie mogą się ukrywać. Cała trójka notowana była głównie za przestępstwa przeciwko mieniu. Zatrzymany 19-latek trafił z powrotem do zakładu poprawczego. Za samowolne opuszczenie poprawczaka grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

    Policjanci proszą osoby, które zauważyły dwóch nastolatków, proszących o podwózkę na tzw. „stopa”, o schronienie, jedzenie bądź inną pomoc, o kontakt z komisariatem policji w Konstantynowie Łódzkim pod numerem (42) 211-10-07 lub najbliższą jednostką policji pod numerem 997.

    Udostępnij