• Włodarze Ksawerowa chwalą się zdobyciem nagrody „Orła Polskiego Samorządu”. Nie dodają, że za wyróżnienie zapłacili 12 tysięcy złotych.

    Nagrodę odebrali w maju na wielkiej gali w Warszawie. Plebiscyt od lat organizuje Federacja Przedsiębiorcy.pl. Statuetkę wręczał były wicepremier Janusz Piechociński (na zdjęciu z wójtem). Do Ksawerowa trafiła srebrna statuetka „Orłów Polskiego Samorządu” w kategorii: „gmina roku 2017 – gmina wiejska”. Włodarze chwalą się nagrodą m.in. na stronie internetowej urzędu.

    Urzędnicy nie dodają jednak, że taką samą statuetkę w tym roku odebrało pięć gmin, m.in. Kaczory, Narewka czy Warlubie. Nie mówiąc o innych statuetkach, bo impreza „Orły Polskiego Samorządu” zakrojona jest na szeroką skalę. Są też statuetki złote i brązowe, dla gmin miejskich, wiejskich i miejsko-wiejskich, do tego nagrody specjalne, m.in. za turystykę. W tym roku nagrodzono 26 gmin. Co roku kilkudziesięciu wójtów, burmistrzów i prezydentów miast wychodzi z gali ze statuetką w ręce. Prestiż to wątpliwy, jeśli dodamy, że nagrodę… trzeba kupić. Ksawerów zapłacił za nią 12 tysięcy złotych…

     

    więcej w papierowym wydaniu Nowego Życia Pabianic nr 32/2017

    Udostępnij