• Od 11 do 15 sierpnia policjanci kontrolowali główne szlaki komunikacyjne regionu, trasy wylotowe z miast, jak również inne uczęszczane drogi. Podczas kontroli funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na prędkość pojazdów, trzeźwość kierujących oraz bezpieczeństwo pasażerów: zapinanie pasów i przewożenie dzieci w fotelikach.

  Na terenie powiatu pabianickiego odnotowano dwa wypadki, w których dwie osoby zostały ranne. Było również 10 kolizji. Podczas działań wylegitymowano 340 osób. W związku z rażącymi naruszeniami zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym policjanci pabianickiej drogówki nałożyli 164 mandaty karne na kierujących oraz 7 mandatów na pieszych. Niestety, wciąż istotnym problemem pozostaje nadmierna prędkość i brawura kierowców. Aż 89 mandatów karnych za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym wyraźnie wskazuje na lekceważenie zagrożenia. Wciąż często spotykane jest brak zapinania pasów bezpieczeństwa podczas jazdy – w siedmiu przypadkach policjanci musieli wypisać mandaty. Ponadto pabianiccy policjanci sporządzili cztery mandaty karne za nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, pięć mandatów za naruszenia wobec pieszych oraz jeden mandat karny za nieprawidłową zmianę pasa ruchu.

  Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Pabianicach przeprowadzili 118 badań na zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu, ujawniając trzech nietrzeźwych kierujących.

  Podczas działań od 11 do 15 sierpnia w województwie łódzkim doszło do 66 wypadków drogowych, w których zginęły 2 osoby, a 98 osób odniosło obrażenia. Policjanci zatrzymali 111 nietrzeźwych kierujących.

  Dla porównania w ubiegłym roku sierpniowe działania trwały 4 dni. W tym czasie w województwie łódzkim doszło do 41 wypadków, w których śmierć poniosły także 2 osoby, a 56 zostało rannych. Policjanci ujawnili 103 nietrzeźwych kierujących.

  Najtragiczniejsze wypadki drogowe:

  14 sierpnia około godz. 6.00 na autostradzie A1 w pobliżu węzła Tuszyn w powiecie łódzkim wschodnim 30-letni mężczyzna kierujący audi A6 z nieustalonych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem i spadł z wiaduktu na drogę K12. Poniósł śmierć na miejscu.

  15 sierpnia około godz.10.00 na drodze W702 w miejscowości Dąbrówka Wielka w powiecie zgierskim 41-letni mężczyzna kierujący citroenem berlingo podczas manewru wyprzedzania stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na lewą stronę drogi i uderzył w drzewo. Na skutek wypadku śmierć poniosła 60-letnia pasażerka citroena. Kierujący był trzeźwy.

  Udostępnij