• News will be here
  • „Bądź odpowiedzialny za swoje zwierzę” – to hasło akcji informacyjno-edukacyjnej i kolejne zadanie realizowane w ramach budżetu obywatelskiego.

    Akcja ma zwiększyć świadomość właścicieli psów i kotów na temat odpowiedzialności za zwierzęta i ich potomstwo, a w efekcie ograniczyć bezdomność zwierząt i zmniejszyć liczbę zwierząt trafiających do schroniska.

    Materiały promocyjne opracowała Fundacja Pomocy Zwierzętom Kundel Bury, która była wnioskodawcą zadania w poprzedniej edycji budżetu obywatelskiego. Wydrukowanych zostało 10 tysięcy ulotek z informacją m.in. czym jest sterylizacja zwierząt. Ulotki trafiły do mieszkańców miasta. Przygotowane zostały również gadżety z hasłami „bądź odpowiedzialny za swoje zwierzę”: worki na buty (na zdjęciu), plany lekcji, zakładki/linijki dla uczniów, które będą rozdawane w szkołach, a także torby na zakupy, które będzie można otrzymać w październiku m.in. w wydziale ochrony środowiska UM.

    Dodatkowo w październiku właściciele psów i kotów będą mogli o 10% taniej poddać swojego pupila zabiegom ograniczającym rozrodczość. Ponadto przypominamy, że przez cały rok, również w październiku, właściciele psów z naszego miasta mogą bezpłatnie zaczipować pupila. Dane wprowadzone są do Międzynarodowej Bazy Danych Safe-Animal. Właściciel czworonoga, który podda go zabiegom, będzie czasowo zwolniony z opłaty za posiadanie psa.

    Udostępnij