• Pabianiccy harcerze bardzo aktywnie włączyli się do akcji pomocowej dla poszkodowanych nawałnicą. Byli na Pomorzu – tam, gdzie wichura narobiła najwięcej szkód, pomagali w usuwaniu jej skutków, dowiedzieli się, czego jeszcze potrzeba mieszkańcom, żeby mogli wrócić do normalnego życia. Nasi harcerze objęli pomocą kolonię Młynki z gminy Czersk.

  Razem z harcerzami prosimy o: papę termozgrzewalną, wkręty ciesielskie o długości od 20 do 30 cm, wkręty do drewna o długości 5 cm, gwoździe o długości od 3 do 25 cm, podkładki do przybijania papy, wełnę mineralną, piankę montażową, impregnat do drewna, folię paraizolacyjną, preparaty przeciw pleśni i grzybom, blachę, kątowniki ciesielskie, farby, rękawice robocze i okulary ochronne.

  – Zachęcamy do pomocy szczególnie przedsiębiorców, samorządowców, ludzi dobrej woli. To konkretna pomoc dla konkretnych ludzi – mówią harcerze.

  Pierwszy transport do kolonii Młynki planowany jest na piątek 25 sierpnia. Jeśli będzie taka potrzeba, zostaną wyznaczone kolejne terminy.

  Dary są zbierane w Hufcu ZHP Pabianice przy ul. Konopnickiej 39 (wjazd od Moniuszki). Godziny przyjmowania: od poniedziałku do piątku od 17.00 do 20.00, w pozostałe dni ustalane indywidualnie.

  Kontakt: Krzysztof Baj (663-511-463) i Beata Rusek (503-113-452).

  Udostępnij