• Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną koło w Pabianicach, które zajmuje budynek przy ul. Cichej 43, doczekało się ogrodzenia.

  W ubiegłym roku nasze Stowarzyszenie zgłosiło swój projekt do Budżetu Obywatelskiego Pabianic na 2017 rok pod nazwą: „Budowa ogrodzenia z zagospodarowaniem terenu wokół budynku Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym – Koło w Pabianicach” (obecnie PSONI) – mówi kierownik Anna Lewandowska.

  W wyniku głosowania, które odbyło się w październiku 2016r., uzyskali szóste miejsce pod względem liczby punktów (937).

  Duża ilość uzyskanych głosów od mieszkańców Pabianic i bardzo duża przychylność radnych z prezydentem Pabianic na czele umożliwiła nam realizację tego zadania. W końcu lipca ogrodzenie zostało zbudowane. Realizacji projektu podjął się Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Pabianicach – dodaje pani kierownik.

  Ogrodzony teren wokół budynku to bezpieczny azyl dla podopiecznych, którzy w ciągu tygodnia mają tutaj zajęcia od godziny 8.00 do 16.00. Część zajęć, na przykład plastyczne, techniczne, integracyjne, sportowe w okresie wiosenno-letnim i jesiennym, będzie mogła odbywać się poza budynkiem. W planach PSONI jest zorganizowanie plenerowych wystaw plastycznych, Dnia Otwartego dla mieszkańców Pabianic czy pikniku integracyjnego.

  Bardzo cieszymy się z wybudowanego ogrodzenia i bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które pomogły nam w realizacji tego zadania – w imieniu swoim, kadry, podopiecznych oraz ich rodziców i opiekunów dziękuje kierownik Lewandowska.

  Udostępnij