• Miejska uroczystość z okazji rozpoczęcia roku szkolnego odbyła się 4 września w samo południe w Szkole Podstawowej nr 15 (dawne Gimnazjum nr 2) przy ul. Skłodowskiej.

    Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu Polski głos zabrał dyrektor Grzegorz Hanke, witając serdecznie wszystkich. Następnie wypowiedział się prezydent Grzegorz Mackiewicz.

    Szczególnie ciepło witam naszych pierwszoklasistów. Przed wami piękny czas nowych wyzwań. Pewnie wielu z was nie mogło się doczekać, kiedy przekroczy po raz pierwszy mury szkoły, po raz pierwszy założy swój tornister, dostanie pierwszy komplet nowych książek – mówił w SP nr 15 prezydent. – Przed wami otwiera się piękny świat. Wiedzę będziecie co chwilę poszerzać o nowe wiadomości. Po tych podstawowych, jak literki czy cyferki, po te bardziej skomplikowane. Dowiecie się o naszym pięknym kraju, o Europie, poznacie naszą polską historię. Piękne pracownie wyremontowane czekają również, żebyście mogli poznać tajniki przyrody, matematyki, żebyście mogli pięknie wchodzić w dorosły świat.

    Następnie głos zabrała Elżbieta Ratyńska, łódzki wicekurator oświaty, dziękując za zaproszenie. Powiedziała, że w inauguracji roku szkolnego w Pabianicach występuje po raz pierwszy. Poprosiła o minutę ciszy, żeby uczcić pamięć dwóch harcerek, które zginęły na obozie podczas nawałnicy na Pomorzu. Wicekurator obdarowała pierwszoklasistów z „piętnastki” drobnymi upominkami, po czym zapozowała z nimi do pamiątkowego zdjęcia…

    więcej w jutrzejszym wydaniu „Nowego Życia Pabianic” nr 36/2017

    Udostępnij