• News will be here
  • Wrocławscy policjanci zatrzymali ukrywającego się od kilku tygodni 16-latka, który wraz z dwoma innymi wychowankami na początku sierpnia uciekł z Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Konstantynowie Łódzkim.

    Do ucieczki trzech wychowanków poprawczaka doszło 7 sierpnia. Nocą sforsowali drzwi na pierwszym piętrze, po czym zbiegli na parter, gdzie wybyli okno i wyszli z budynku. Pokonali ogrodzenie z drutem kolczastym i zbiegli. Kilka godzin później podczas zakrojonych na szeroką skalę poszukiwań jeden z uciekinierów został zatrzymany. 17-latek trafił z powrotem do zakładu poprawczego. Nadal trwały policyjne poszukiwania dwóch 16-latków pochodzących z Łodzi i terenu Wrocławia.

    5 września konstantynowscy policjanci otrzymali informację od wrocławskich funkcjonariuszy o zatrzymaniu na ich terenie ukrywającego się od kilku tygodni 16-latka. Z przekazanych informacji wynikało również, że chłopak kilka dni wcześniej dopuścił się wraz z innymi osobami pobicia i kradzieży. Po tym został osadzony w Policyjnej Izbie Dziecka we Wrocławiu. Decyzją tamtejszego sądu rodzinnego trafi do jednego z zakładów poprawczych na terenie kraju.

    Policja w dalszym ciągu poszukuje trzeciego z uciekinierów. To 16-latek pochodzący z Łodzi.

    Udostępnij