• Zakończyła się zorganizowana przez Rejonową Radę HDK PCK w Pabianicach akcja „Wakacyjna kropla krwi”.

    Była podzielona na tygodnie. W każdym wakacyjnym tygodniu krew oddawano dla innej grupy. Od 28 do 31 sierpnia ten najcenniejszy dar oddawaliśmy na rzecz Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. 13.500 ml krwi oddało 30 osób, w tym 5 pań i 1 osoba po raz pierwszy. Breloczek wylosowała Justyna Góral. Upominek zostanie wysłany pocztą.

    Pamiętajmy: „Krew to życiodajny lek, który ratuje życie!”. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim tym, którzy oddali krew dla: dzieci chorych na nowotwory i dzieci poszkodowanych w wypadkach samochodowych, dla oddziałów szpitalnych Pabianickiego Centrum Medycznego, dla strażaków poszkodowanych w akcjach gaszenia pożarów, dla wszystkich dzieci poszkodowanych w trakcie działań wojennych na całym świecie, dla polskich żołnierzy będących na misjach wojskowych poza Polską, dla dzieci poszkodowanych w wypadkach podczas prac żniwnych, dla Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi i dla Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

    Podczas „Wakacyjnej kropli” krew oddało 468 osób, w tym 91 to były panie i 46 osób po raz pierwszy. Honorowi krwiodawcy z Pabianic i powiatu pabianickiego wykazali się ofiarnością i oddali 210 litrów 600 ml tego bezcennego leku, tak bardzo potrzebnego zwłaszcza w okresie wakacji.

    Krew każdej grupy i w każdej ilości jest nadal bardzo potrzebna. Prosimy pamiętać, że być honorowym krwiodawcą to znaczy „dzielić się cząstką swojego życia z tymi, którzy tego potrzebują…”.

    Udostępnij