• Zakład Ubezpieczeń Społecznych organizuje Tydzień Przedsiębiorcy (11-15 września). W tym roku pod hasłem „e-składka – proste płatności z ZUS”, nawiązując do wdrażanego od 1 stycznia 2018r. ułatwienia dla płatników składek, czyli e-składki.

    – Jeden przelew zamiast czterech to ułatwienie przy obsłudze przelewu. Skraca czas dokonywania wpłat, a do tego eliminuje wiele możliwości popełnienia błędów przy wpłatach, choćby dokonania wpłaty nie na ten fundusz, na który powinna wpłynąć dana składka. Taki błąd może skutkować niezidentyfikowaniem wpłaty i wystąpieniem zaległości na właściwym koncie – ostrzega regionalny rzecznik ZUS Monika Kiełczyńska.

    W ramach tego Tygodnia ZUS zaprasza do siebie przedsiębiorców, którzy chcą wiedzieć więcej na temat rozliczeń z ZUS-em, sposobów kontaktu przez Platformę Usług Elektronicznych PUE – ZUS; zaprasza również płatników, którzy mają zaległości, by zawarli układy ratalne, i wszystkich innych, którzy chcą wyjaśnić wątpliwości dotyczące kont płatników składek. ZUS organizuje również dyżury poza swoimi placówkami, m.in. w Urzędzie Miejskim w Pabianicach i w Urzędzie Gminy w Dobroniu.

    I tak 14 września (czwartek) w Pabianicach w Punkcie Obsługi Przedsiębiorcy przy ul. Narutowicza 33 w godzinach 10.00 – 12.00 dyżurować będzie pracownik ZUS, który będzie służyć pomocą przyszłym i obecnym przedsiębiorcom. Dodatkowo w trakcie dyżuru będzie można zarejestrować profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Dyżur pracownika ZUS w Urzędzie Gminy w Dobroniu będzie w piątek, 15 września, przy ul. 11 Listopada 9 w godzinach 10.00 – 12.00.

    Udostępnij