• Harcerze z hufca ZHP Pabianice organizują dwa kolejne transporty z materiałami budowlanymi dla mieszkańców poszkodowanych podczas sierpniowej nawałnicy. Teraz oni potrzebują pomocy: nie mają samochodu dostawczego na wyjazd 16 września!

   – Wielu mieszkańcom udało się zabezpieczyć rodziny i majątek przed nadchodzącymi deszczowymi dniami. Jednakże jest jeszcze sporo rodzin, które do tej pory nie mają dachu nad głową. Do takich rodziny chcemy dotrzeć, takim rodzinom chcemy pomóc – mówi Beata Rusek z hufca ZHP.

  Dwa kolejne harcerskie transporty zaplanowane są na 16 i 23 września. Marzeniem druhów jest możliwość zakupienia kontenerów, znalezienie firm – fachowców, którzy pomogą w odbudowie zniszczonych domów.

  – Za pośrednictwem środowisk lokalnych, samorządów będziemy docierać do konkretnych rodzin i ustalać zakres wsparcia niezbędnego do odbudowania zniszczonych domów – mówi Rusek. – Będziemy działać tak długo, jak długo będziemy potrzebni. Pomóżcie nam pomóc!

  W tej chwili najbardziej potrzebne są materiały i ekipy budowlane. Oto ich lista: pręt gwintowany 10-12 cm, papa zwykła pod dachówki 2,2, papa na dach 4,4, gwoździe od 2,5 cala w górę, nakrętki pod pręty gwintowane 10-12 cm, podkładki duże niesprężynowe, kątowniki ciesielskie różnej wielkości, membrana paroprzepuszczalna, bloczki pod fundamenty, stelaż metalowy do regipsów, pędzle, wałki do malowania, kratki, wiadra, pianki montażowe, wełna mineralna i środki odgrzybiające.

  Miejsce zbierania darów: Hufiec ZHP Pabianice, ul. Konopnickiej 39 (wjazd od Moniuszki). Godziny przyjmowania darów: od poniedziałku do piątku od 17.00 do 20.00, w pozostałe dni ustalane indywidualnie.

  Kontakt: Krzysztof Baj 663-511-463, Beata Rusek 503-113-452.

  Udostępnij