• Nowa nawierzchnia, chodniki, oświetlenie i ścieżka dla rowerów – to wszystko pojawi się na trasie Pabianice – Dłutów. W planach jest całkowita przebudowa tej zatłoczonej jezdni.

    Urząd Marszałkowski przygotowuje się do przebudowy trasy Pabianice – Dłutów. Chodzi o osiem kilometrów od węzła „Pabianice Południe” na ekspresówce S-8 (przy wjeździe do Pawlikowic) aż do centrum Dłutowa. Plan marszałka obejmuje rozbiórkę starej jezdni i przebudowę całej nawierzchni razem z poboczami, a także przebudowę i rozbudowę skrzyżowań. Na skrzyżowaniu do Rydzyn powstanie rondo. Rozbudowane zostaną zjazdy i dodatkowe dojazdy do nieruchomości. Na całej długości powstaną chodniki i drogi rowerowe, a także zatoki autobusowe. To dobra wiadomość dla kierowców, bo autobusy do Dłutowa i Bełchatowa skutecznie utrudniały tam ruch.

    Pojawią się też przepusty i nowe odwodnienie z kanalizacją deszczową i rowami drogowymi. Na całej długości zbudowane zostanie oświetlenie, a także przejścia dla zwierząt. Celem rozbudowy jest poprawa bezpieczeństwa na jednej z najbardziej zatłoczonych dróg wojewódzkich…

     

    więcej w papierowym wydaniu „Nowego Życia Pabianic” nr 37/2017

    Udostępnij