• Wczasy krajoznawcze w Dźwirzynie zorganizował pod koniec sierpnia pabianicki oddział PTTK. Plażowanie i spacery połączono z poznawaniem atrakcji turystycznych okolic Kołobrzegu.

  Dźwirzyno to miejscowość nadmorska leżąca w gminie Kołobrzeg. Jej czyste, szerokie i piaszczyste piękne plaże od lat doceniają Polacy. W 1978 roku otrzymała status miejscowości uzdrowiskowej. Przez kilkadziesiąt lat przyjeżdżali tutaj na wypoczynek pracownicy Pabianickiej Fabryki Narzędzi.

  Port rybacki przyciągał miłośników świeżych wędzonych rybek. Obok niego przystań pasażerska zapraszała na wyprawy morskie.

  – Dwa razy zafundowałam sobie rejs po rozhuśtanym Bałtyku, warto było – wspomina Elżbieta, uczestniczka tegorocznych wczasów.

  Dla wypoczywających w Dźwirzynie godne polecenia jest jezioro Resko Przymorskie z przystaniami jachtowymi i surfingowymi.

  – Oczarował mnie ośrodek nad jeziorem, gdzie każdy domek ma własny pomost – powiedział Aleksander, pilot grupy, który dla wczasowiczów zorganizował rekreacyjne pływanie na rowerach wodnych.

  Pabianiczanie zwiedzali także kościół pw. Matki Bożej Uzdrowienia Chorych. Świątynia została wybudowana według projektu inż. Rafała Kostrzewy w latach 1982-1998, wieża dobudowana w 1999r. Wczasowicze czwartego dnia pobytu mieli szczęście wziąć udział w koncercie. W ramach 51. Międzynarodowego Festiwalu Organowego melomani wysłuchali w świątyni Przemysława Kapitułę (organy) i duet instrumentalny z Edytą Fil na flecie i Ekateriną Antokolskayą z Moskwy na wiolonczeli…

   

  więcej w papierowym wydaniu „Nowego Życia Pabianic” nr 37/2017

  Udostępnij