• Zapaśnicze mistrzostwa Polski seniorów w Raciborzu zgromadziły 110 zawodników z 26 klubów. Na matach walczyli też zapaśnicy PTC.

  – Liczyliśmy na jeden lub dwa medale, szczególnie w wadze ciężkiej. Wystartował nasz weteran 41-letni Jakub Pietrzak, który zbijał 20 kg do limitu 130 kg – mówi trener Waldemar Sawosz. – Dokonał tego, ale już w pierwszej walce doznał kontuzji i został wycofany z turnieju.

  Drugi nasz zawodnik Mariusz Nikiel to wicemistrz Polski sprzed dwóch lat. Zawiódł, wygrywając tylko jedną walkę, a dwie przegrywając. Ostatecznie zajął IX miejsce. Piotr Popecki w wadze 98 kg też nie powalczył i odpadł z turnieju po dwóch porażkach.

  Dwóch młodych juniorów z PTC w wadze 85 kg walczyło w stawce 24 zawodników. Jakub Madaj wygrał tylko jedną walkę, dwie przegrał minimalnie na punkty.

  – Przed Kubą jeszcze jednak dużo pracy. Nauka techniki, taktyki i umiejętność regulacji wagi. Nie jest to w tym momencie zawodnik na wynik w seniorach – dodał trener Sawosz.

  Najjaśniejszy punkt w drużynie PTC to najmłodszy Michał Dybka, który wygrał trzy bardzo ciężkie walki. W drugiej pomyłka sędziowska oddaliła Michała od medalu. Po przegranej jeszcze walczył o prawo walki o brązowy medal z bardzo doświadczonym Piotrem Główką z Cementu Chełm. Niestety, przy prowadzeniu na punkty Michał doznał kontuzji stawu skokowego i został wycofany przez trenera, zajmując ostatecznie VIII miejsce.

  – Gdyby Michał jeszcze wyeliminował błędy pracy rąk oraz poprawił taktykę, z pewnością zostałby okrzyknięty rewelacją 87 mistrzostw Polski seniorów. Medal był w zasięgu ręki, szkoda – powiedział trener.

  Wypożyczenie zapaśników

  Już jutro, środa 20 września, rusza Krajowa Liga Zapaśnicza, a w niej drużyna KS Budowlani Łódź. Liga drużynowa jako pierwsza na świecie jest rozgrywana w trzech stylach: trzy walki w stylu klasycznym, trzy walki w stylu wolnym i trzy walki w stylu wolnym kobiet. Mecze będą transmitowane przez TV3 Sport i Canal+.

  W drużynie KS Budowlanych wystąpi sześciu zawodników z PTC: Jakub Madaj (kat. 85 kg), Michał Dybka (kat. 85 kg), Piotr Kopecki (kat. 96 kg), Mateusz Domagała (kat. 130 kg/96 kg), Mariusz Nikiel (kat. 130 kg) i Jakub Pietrzak (kat. 130 kg), o ile zrobi wagę i zdąży wyleczyć kontuzję. Pierwszy mecz 20 września w Atlas Arenie w Łodzi.

  Zarząd PTC traktuje wypożyczenie swoich zawodników jako poligon przed startem, być może w przyszłym roku, drużyny PTC w Krajowej Lidze Zapaśniczej.

  Udostępnij