• News will be here
  • W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu 22 września właściciele samochodów osobowych będą mogli jeździć bezpłatnie autobusami i tramwajami. Wystarczy mieć ze sobą dowód rejestracyjny pojazdu. Bez opłat pojedzie tyle osób (wliczając właściciela), ile jest miejsc siedzących wpisanych w dowodzie rejestracyjnym.

    – Przez cały tydzień we wszystkich autobusach będzie prowadzona akcja „Książka w drodze”. Do dyspozycji pasażerów 300 książek z Miejskiej Biblioteki Publicznej, które można wziąć do domu, przeczytać i podać dalej – informuje Aneta Klimek.

    Rusza czwarta edycja konkursu plastycznego „Kolorowy bilet”. Uczniowie  klas IV-VII szkół podstawowych mogą zaprojektować bilet ulgowy według własnego pomysłu. Najciekawszy projekt zostanie wydrukowany w limitowanej serii 50 tys. biletów i wprowadzony do dystrybucji. Prace można składać do 10 października w szkołach albo do 11 października w zespole ds. promocji miasta w Urzędzie Miejskim przy Zamkowej 16.

    Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu został wprowadzony w 2002 roku przez Komisję Europejską. Tegoroczne hasło to „Inteligentny i zrównoważony transport – inwestycja dla Europy”.

    Udostępnij