• News will be here
 • Grupa treningowa „Forma na Piątkę” organizuje pierwszy Pabianicki Marsz Nordic Walking, którego start przewidziano na 24 września 2017 roku o godzinie 11.00. Trasa marszu będzie wiodła ścieżkami lasu w Tereninie i obejmuje dwie pętle po 6 km każda. Limit czasu, jaki będą mieli uczestnicy na pokonanie dystansu, wynosić będzie 2,5 godziny.

  Zawodnicy klasyfikowani będą w kategorii generalnej mężczyzn i kobiet oraz wiekowej. Na zwycięzców czekać będą nagrody rzeczowe i puchary, ponadto każdy z uczestników obdarowany zostanie medalem pamiątkowym. Wśród zawodników wyłoniony zostanie też najlepszy pabianiczanin i pabianiczanka. Odbędzie się też konkurs z nagrodami dla wszystkich uczestników marszu.
  Start i meta zlokalizowane będą na terenie parkingu leśnego w Tereninie, gdzie znajdować się również będą biuro zawodów, depozyt, szatnia, punkt żywieniowy oraz namioty organizatorów marszu i sponsorów tego wydarzenia.
  Zapisy do udziału w imprezie przyjmowane są do 31 sierpnia. Koszt 55 zł od osoby. Od 1 do 12 września koszt zapisu to 70 zł. Osoby powyżej 70. roku życia będą zwolnione z opłat.

  Trasę marszu znajdziemy na stronie http://wszystkograpabianice.pl/mapa/, a regulamin na stronie http://wszystkograpabianice.pl/regulamin/

  Pomysł marszu zrodził się w głowach pabianickich „nordikowców”, członków „Formy na Piątkę”. Jest efektem ich zamiłowania do sportu i rekreacji oraz miłości do przyrody. Organizatorzy, jak mówi Mirosław Frankowski – dyrektor marszu, pragną, aby to wydarzenie stało się imprezą cykliczną w naszym mieście skierowaną do szerokiej grupy ludzi. W ten sposób chcą propagować wspaniałą formę ruchu, jaką jest Nordic Walking, dyscyplinę, która nie wymaga od uczestników dużych nakładów finansowych i może być uprawiana bez względu na wiek. Ponadto, chcą, by wspólne chodzenie stało się też okazją do miłych spotkań, wymiany poglądów na temat techniki, sprzętu i sposobu chodzenia oraz dobrej zabawy.
  Przypomnijmy: „Forma na Piątkę” to grupa treningowa działająca nieprzerwanie od września 2015 roku. W tym roku obchodzić będzie już drugą rocznicę powstania i pochwalić się może coraz większą liczbą członków. Pod okiem licencjonowanych instruktorów Nordic Walking grupa systematycznie bez względu na pogodę trzy razy w tygodniu trenuje, uczy się poprawnie chodzić z kijami oraz ćwiczy na świeżym powietrzu. W swoich szeregach ma zawodników biorących udział w licznych imprezach na terenie całej Polski mogących pochwalić się sukcesami.
  Więcej informacji na temat marszu, który powstaje przy współpracy ze Stowarzyszeniem „Wszystko Gra – Pabianice” można uzyskać na stronie www.wszystkograpabianice.pl bądź pod numerem tel. 508-702-291.

  Udostępnij