• Do redakcji trafił właśnie, gorący jeszcze, egzemplarz książki „Opowieści z dziupli”. Autorką jest pabianiczanka Ewa Maria Ogińska, dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 5.

  Nie każdy wiedział, że pani dyrektor od lat pisała wiersze i opowiadania dla dzieci, które dotąd chowała do szuflady. Wydawnictwo Dygresje z Poznania zainteresowało się jej twórczością i zechciało wydać tomik.

  „Opowieści z dziupli” z podtytułem „Polskie tradycje” zostały napisane z myślą o najmłodszym pokoleniu i do niego są też adresowane. Wydawnictwo zachęca do lektury, by poznać przygodę dwóch przesympatycznych wiewiórek.

  „Rudka i Śmieszka obserwują mieszkających w sąsiedztwie ludzi. Nie mogąc zrozumieć ich zachowań, zwracają się o poradę do sowy Mądrali. Dostojna sowa opowie im o polskich tradycjach, które zaciekawią nie tylko wiewiórki, ale i każdego młodego czytelnika, jaki sięgnie po Opowieści z dziupli” – napisało wydawnictwo.

  100 egzemplarzy tej ładnie wydanej i bogato zilustrowanej książki trafiło do bibliotek i empików w całej Polsce.

  Dodajmy, że nauczycielka z Pabianic bardzo lubi czytać, tańczyć, chodzić po górach i zwiedzać różne zakątki naszego kraju. Wierzy, że w każdym człowieku można znaleźć coś dobrego i pięknego.

  Gratulujemy udanego debiutu!

  Udostępnij