• 107 osób stanęło na starcie I edycji Pabianickiego Marszu Nordic Walking „Forma na Piątkę”.

  W niedzielne przedpołudnie w lesie w Tereninie sygnał do startu dał prezydent Pabianic Grzegorz Mackiewicz. Padający deszcz nie zraził zawodników, którym udało się pokonać trasę 12 km, składającą się z dwóch pętli po 6 km każda. Głównym sędzią zawodów był Krzysztof Człapski, znany instruktor rekreacji ruchowej o specjalności nordic walking, wielokrotny mistrz Polski. Pomiaru czasu dokonywała firma InesSport.

  Najlepszym chodziarzem okazał się Jakub Deląg (1:19:30) z Piotrkowa Trybunalskiego (mistrz Polski i najlepszy zawodnik na kontynencie europejskim w 2016 roku). Drugi był Sławomir Kacprzak z Justynowa, a trzeci Janusz Grzebski ze Zduńskiej Woli. Wśród kobiet najlepsza okazała się Mariola Pasikowska z miejscowości Żarki, zwana w środowisku „Torpedą”, obecna wicemistrzyni Europy z Villach. Druga Emilia Sudra-Grabarz z Pabianic („Forma na Piątkę”), a trzecia Aleksandra Nietrzebska z Międzyborów.

  Pabianiczanka Aleksandra Grądzka-Możyszek była najlepsza wśród pań w swojej kategorii wiekowej K-3 (1:33:29), a piąta w klasyfikacji open. Czterech członków pabianickiej grupy znalazło się w pierwszej 20 uczestników marszu, co świadczy o poziomie naszej grupy. Wśród uczestników wybrano również najlepszą pabianiczankę i pabianiczanina. Zostali nimi Emilia Sudra-Grabarz i Michał Grabarz (prywatnie małżeństwo, członkowie grupy „Forma na Piątkę”).

  Nad bezpieczeństwem uczestników czuwał Ochotniczy Sztab Ratunkowy z Pabianic, a trasę marszu zabezpieczała Ochotnicza Straż Pożarna z Piątkowiska oraz Społeczność Rowerowa z Pabianic. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowe medale i suweniry od sponsorów. Zwycięzcy zaś puchary i dyplomy. Na mecie odbyła się też loteria, w której można było wygrać atrakcyjne nagrody. Na uczestników marszu czekał ciepły żurek, smalec z ogórkami i ciasta własnego wypieku przygotowane przez uczestniczki.

  Sędzia zawodów Krzysztof Człapski pogratulował dyrektorowi marszu Mirosławowi Frankowskiemu oraz wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tej imprezy, fantastycznej organizacji, zabezpieczenia i przygotowania terenu, mimo trudnych warunków atmosferycznych. Dodał również, że możemy być przykładem dla innych.

  Przypomnijmy, że pomysłodawcą marszu byli członkowie pabianickiej grupy „Forma na Piątkę”, którzy poprzez chodzenie z kijkami chcą propagować aktywny i zdrowy tryb życia. Wsparcie znaleźli w stowarzyszeniu Wszystko Gra – Pabianice. Udało im się tym marszem zainicjować fantastyczne wydarzenie, które miejmy nadzieję wpisze się w kalendarz imprez sportowych w naszym mieście.

  Udostępnij

  Jeden komentarz

  Możliwość komentowania została wyłączona.