• W miniony weekend ruszył 8. Międzynarodowy Festiwal MUZYKA ŚWIATA. Melomani z Pabianic oraz okolic, którzy przybyli na inaugurację, wypełnili kościół ewangelicki św. Piotra i św. Pawła aż po same brzegi.

  Z wielką radością wysłu­chali pierwszego koncertu w wykonaniu Glass Duo, czyli Anny i Arkadiusza Szafrańców. W niedzielę gratkę mieli fani jazzu. Wystąpili: Piotr Krzemiński (znakomity trębacz jazzowy i kompozytor z wieloletnim, międzynarodowym doświadczeniem), Paweł Serafiński (uznawany za jednego z najlepszych hammondzistów w Polsce) i Frank Parker (dwukrotnie nominowany do nagrody Grammy, grający na największych jazzowych scenach z takimi sławami jak Freddie Hubbard czy Joe Lovano).

  Tegoroczny festiwal został wzbogacony również o dodatkowe wydarzenia („Pabianada”), które towarzyszyć będą koncertom. I tak w kościele ewangelickim oglądać można wystawę „Fotodźwięki” Grupy Fotograficznej Krzysztofa Dumki z ODK-u.

  W poniedziałek, 9 października, godz. 13.30 – „Muzyka świata w szpitalu” (koncert dla pacjentów Pabianickiego Centrum Medycznego): Paulina Rubajczyk – skrzypce, Kamil Kociołek – skrzypce, Sławomir Beśko – fortepian.

  We wtorek, 10 października, godz. 16.00 – „Kolorowa muzyka” – warsztaty plastyczne dla małych melomanów w „Studio Mini Forma” (ul. Zamkowa 23).

  W czwartek, 12 października, godz. 10.00 – wykład „Zastrzyki z muzyki” wygłosi Aleksandra Bęben z Akademii Muzycznej w Łodzi (Muzeum Miasta Pabianic, Stary Rynek 1).

  Udostępnij