• Przedszkolaki z „dwunastki” jako pierwsze obejrzały inauguracyjny spektakl teatralny pt. „Podwodny świat”. Został wystawiony w ramach projektu „Pabianicka EKOmoda – czysta, zdrowa woda” współfinansowanego ze środków WFOŚiGW w Łodzi.

    Projekt realizowany przez ZWiK obejmuje 10 przedstawień, które obejrzy aż 1000 dzieci z pabianickich szkół i przedszkoli. Spektakle o tematyce ekologicznej przygotowane zostały z myślą o najmłodszych widzach.

    W MDK-u otwarcia cyklu 10 przedstawień dokonał prezydent Grzegorz Mackiewicz. Przed spektaklem na scenie pojawili się policjantki i policjanci z KPP Pabianice, którzy opowiadali milusińskim, jak trzeba zachowywać się nad wodą. Ostrzegali także przed osobami obcymi, z którymi pod żadnym pozorem nie można się nigdzie oddalać.

    „Podwodny świat” to historia chłopca, który z nudów i z głupoty wrzuca do morza śmieci. Najpierw w wodzie ląduje plastikowa butelka, po niej plastikowy worek. Jako ostatni do wody wpada wrzucony przez chłopca but. Ten but przenosi go właśnie w „Podwodny świat”. Główny bohater w głębinach spotyka żółwia i rybkę, które są uwięzione w starych rybackich sieciach. Żółw opowiadał chłopcu, że kiedy jeszcze w wodzie było czysto, to tańczył, bo uwielbiał to robić. Kiedy jednak zaplątał się w rybacką sieć, nie mógł już się ruszać jak kiedyś. Chłopiec pozwolił mu uwolnić się z sieci, a wtedy żółw rozpoczął swój szalony taniec, który na widowni wzbudził zachwyt. Podobnie było z rybką. Uwolniona z sieci była zwinna jak kiedyś. Spektakl zakończył się happy endem. Chłopiec wrócił z „Podwodnego świata” uświadomiony, że nie wolno zaśmiecać żadnych zbiorników wodnych. Śmieci powinny lądować tylko i wyłącznie w pojemnikach do tego przeznaczonych.

    Po spektaklu dzieci uczestniczyły jeszcze w konkursach związanych z wodą i ekologią.

    Udostępnij