• Trwają przygotowania do urządzenia w parku Wolności górki aktywności „Wieloryb Czuj-Czuj”, czyli inwestycji wybranej w ubiegłym roku przez mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego.

    Ogłoszony został właśnie przetarg na wykonawcę robót budowlanych, zgodnie z przygotowanym wcześniej projektem – informuje Aneta Klimek, rzecznik prezydenta.

    Zamówienie obejmuje prace ziemne związane z wyprofilowaniem górki, montaż urządzeń placu zabaw i zagospodarowanie terenu wokół. Na górce zaprojektowano dwie zjeżdżalnie (5 i 14 m), tor wspinaczkowy i 25-metrową tyrolkę do zjazdów linowych. Jest też 4-metrowa piramida linowa przeznaczona do wspinaczki i trampolina ziemna (1,5×1,5 m).

    Do górki aktywności będą prowadziły trzy dojścia. Dla bezpieczeństwa korzystających teren ma mieć różne rodzaje nawierzchni: z piasku, syntetyczną i trawiastą – opowiada rzecznik. – Przy placu zabaw pojawią się ławki parkowe i kosze.

    Do zagospodarowania są 2954 metry kw. terenu. Oferty wykonawców będą przyjmowane do 19 października. Górka zostanie urządzona do końca listopada.

    Udostępnij