• W Zespole Szkół nr 1 odbyły się uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Zgromadzonych nauczycieli, uczniów i gości powitał dyrektor Paweł Szałecki.

  Bardzo się cieszę, że mogę z państwem pracować i być cząstką takich efektów naszej codziennej pracy. Dziękując za to, co było, wierzę, że wiele ciekawych wyzwań i projektów wciąż przed nami. Aby jednak mogły się one urzeczywistnić, musimy być zdrowi, pozytywnie nastawieni i przygotowani do czekających nas następnych wyzwań oraz zadowoleni z życia osobistego, czego państwu i sobie życzępowiedział dyrektor.

  Dziękując serdecznie za trud kształcenia i wychowania oraz funkcjonowania szkoły, Paweł Szałecki przyznał nagrody dyrektora Zespołu Szkół nr 1. Otrzymali je: Renata Kołodziejczyk, Dominika Krawczyk, Anna Matyśkiewicz-Kozieł, Nina Kosz, Marzenna Strzelecka, Sławomir Meus, Ryszard Przybyła, Bartosz Stańczyk, Paweł Dobrowolski, Leszek Kościelniak, Janusz Olejnik, Ewa Juśkiewicz, Violetta Owczarek, Dorota Wajdner-Chodakowska oraz Małgorzata Peljan. Nagrodę otrzymała również Magdalena Mada, która odebrała ją na uroczystościach powiatowych w Młodzieżowym Domu Kultury.

  Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w „Mechaniku” odbyła się również miła uroczystość. W obecności społeczności szkolnej Kryształowe Serce wyróżnienie za działalność na rzecz Polskiego Czerwonego Krzyża, promowanie honorowego krwiodawstwa wśród młodzieży oraz honorowe oddawanie krwi – otrzymał nauczyciel Ryszard Przybyła. Kryształowe Serce wręczył mu Andrzej Chałupka z PCK. Owacje na stojąco uczniów i nauczycieli nie miały końca.

  Ryszard Przybyła

  w 1986 roku został honorowym dawcą krwi i jednocześnie rozpoczął działalność na rzecz propagowania Ruchu Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża. Szczególnie aktywnie działa na rzecz upowszechniania honorowego krwiodawstwa w środowisku młodzieży szkolnej. Pracując jako nauczyciel zawodu w Zespole Szkół nr 1 im. Jana Kilińskiego w Pabianicach, przekonuje i namawia uczniów, aby zostali honorowymi dawcami krwi. To między innymi dzięki niemu oraz opiekunowi szkolnych krwiodawców młodzież tej szkoły w ramach turnieju „Młoda Krew Ratuje Życie” od 2002 roku do chwili obecnej oddała 860 litrów tego bezcennego leku. Za honorowe oddawanie krwi przez uczniów szkoły ZS nr 1 został wyróżniony Odznaką Honorową Polskiego Czerwonego Krzyża IV st. (2009r.) i I stopnia (2015r.).

  Jest inicjatorem założenia na stronie internetowej szkoły podstrony poświęconej działalności na rzecz upowszechniania Ruchu Honorowego Krwiodawstwa PCK. Prowadzi ją i uzupełnia, zamieszczając na niej wszystkie wydarzenia związane z honorowym oddawaniem krwi przez uczniów ZS nr 1. Była to pierwsza strona internetowa poświęcona Ruchowi Honorowego Krwiodawstwa PCK na terenie Pabianic i powiatu pabianickiego wśród szkół ponadgimnazjalnych. Jest członkiem Polskiego Czerwonego Krzyża.

  Za swoją działalność na rzecz upowszechniania honorowego krwiodawstwa oraz za honorowe oddawanie krwi został wyróżniony: Brązowym Krzyżem Zasługi (2013r.), Odznaką „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu” (2013r.), Odznaką „Za Zasługi dla Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi” (2005r.), Odznaką Honorową Polskiego Czerwonego Krzyża III stopnia (2010r.) i II stopnia (2016r.). Oddał honorowo 36 litrów krwi.

  Udostępnij