25Lewandowska
    26Wroblewski
    previous arrow
    next arrow
  • W Czechach odbyły się międzynarodowe zawody Taekwon-Do Moravia Open 2017 zorganizowane przez lokalny klub Karvina. Brały w nich udział kluby z sześciu krajów, a barw Polski broniło 11 zawodników „Azji” Pabianice.

Pierwszego dnia rywalizowały dwie najstarsze kategorie wiekowe, czyli juniorzy i seniorzy. Jako jedyny z Pabianic walczył Patryk Jagodziński, który po pięciu ciężkich pojedynkach w walkach light-contact wywalczył srebrny medal. Następnego dnia walczyły wszystkie młodsze kategorie i pozostała 10 „Azjatów”. W najliczniej obsadzonej kategorii walk soft-stick dzieci wygrał Krystian Kowalski, który musiał stoczyć aż 7 pojedynków, aby sięgnąć po złoto. W tej samej kategorii Mateusz Obolewicz wywalczył brąz, a Jakub Łyszkowski uplasował się tuż za podium, przegrywając ze swoim kolegą w półfinale. Również w konkurencji walk soft-stick dzieci, ale w wyższej kategorii, złoto wywalczył Adam Bińkowski.

Kuba Łyszkowski oraz Mateusz Obolewicz zdobyli również srebrny i brązowy medal w konkurencji technik specjalnych (kopnięcie dosiężne), gdzie przy wzroście około 140 cm Kuba kopnął na wysokość aż 2 metrów. Mateusz dodał na koniec jeszcze jeden brąz, tym razem w konkurencji układów tradycyjnych dzieci. W kategorii młodzików występowali już bardziej doświadczeni zawodnicy. W konkurencji układów tradycyjnych niebieskich pasów Oliwier Baranowski zdobył srebrny, a Kasper Śmiałkowski brązowy medal.

Po układach przyszła pora na walki i tu również „Azjaci” pokazali się z bardzo dobrej strony. W konkurencji walk point-fighting Karol Woźniak wywalczył srebro. W walkach light-contact w kategorii dziewcząt do 44 kg Zuzanna Śmiałkowska zdobywa srebro, a w kategorii chłopców do 38 kg Mieszko Tyluś zajmuje I miejsce, a Kasper Śmiałkowski III miejsce. W bardzo trudnej kategorii do 50 kg dziewcząt Jessica Żabolicka po ciężkich, ale dobrych pojedynkach kończy w półfinale. Na koniec Oliwier Baranowski dorzuca jeszcze jeden srebrny medal w walkach drużynowych light-contact, wygrywając oba pojedynki.

Dzięki wspólnej pracy zawodników „Azji” Pabianice oraz klubu LKSW „DAN” Polska ekipa zdobyła 29 medali i zajęła III miejsce w generalnej klasyfikacji klubów.